Ako ďalej pán primátor?

Autor: Andrej Horváth | 26.8.2009 o 16:11 | Karma článku: 8,19 | Prečítané:  1860x

Komárno. V poslednom čase v diskusiách najskloňovanejší názov mesta Slovenska. Jedným z dôvodov je nevpustenie maďarskej hlavy štátu na akt odhalenia sochy sv. Štefana pre zlyhanie organizátora - primátora mesta MUDr. Tibora Bastrnáka, ktorý napriek skúsenostiam z vysokej politiky upustil od zásad elementárnej slušnosti a na udalosť nepozval aj predstaviteľov SR. Pán primátor je zároveň poslancom NR SR a členom novovzniknutého politického zoskupenia Most-Híd, ktorého si dáva za cieľ spájať občanov žijúcich na Slovensku.

Pochádzam z Komárna, zaujímam sa o veci verejné a volených zástupcov ktorí reprezentujú moje rodné mesto. So zvýšeným záujmom som preto sledoval prejavy pána primátora na pôde Národnej rady SR ako aj jeho spolustranníkov, ktorí v rozprave ku Zákonu o štátnom jazyku vystupovali proti novele, zavádzajúcej za porušovanie zákona sankcie. Novelu vtedy neoznačovali inak ako za zbytočnú, neopodstatnenú a popierajúcu práva menšín.

Či je opodstatnená alebo nie, na to nech si každý odpovie sám, nedá sa ale prehliadať, že mesto Komárno pod vedením súčasného primátora núti aj tých, ktorí doposiaľ nad novelou krútili hlavami zamyslieť sa nad argumentmi jej predkladateľa. Dôvod? Mesto ešte donedávna na svojej oficiálnej internetovej stránke prevádzkovanej z verejných zdrojov ignorovalo súčasný Zákon o štátnom jazyku, ktorý neobsahuje za porušovanie žiadne sankcie. Informácie určené verejnosti, na mieste ktorom mali byť preložené do slovenského jazyka sa uvádzali len v jazyku menšiny, tu je dôkaz: http://blog.sme.sk/blog/13326/203154/Komarno-old.PNG. Pre občana ktorého zaujímali informácie o úradoch v meste a neovláda menšinový jazyk mala stránka ešte pred niekoľkými dňami nulovú informačnú hodnotu.

V súčasnosti je už všetko ako má byť: http://blog.sme.sk/blog/13326/203154/Komarno-new.PNG, zaráža ma ale, že na webovej stránke ktorej vznik sa datuje od roku 1998 si nikto z kompetentných nevšimol, alebo nechcel všimnúť jej nesúlad s platným zákonom.

Neviem ako pán primátor, ale ja si predstavujem stavanie MOST-ov medzi občanmi a úctu k zákonom inak.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Techniku zo základne v Dolnej Krupej žiada ministerstvo vrátiť

Čo robia Noční vlci v Dolnej Krupej.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: V RTVS môže byť ohrozené vysielanie správ

Ľudia v spravodajstve končia, spor o verejnoprávnosť pokračuje.


Už ste čítali?